Podled od bejvalýho sloupu

2014-09-20

FK Ústí nad Labem - FC GRAFFIN Vlašim 2:0 (2:0) Branky: 13. a 41. Smola

Zázrak?

Tak máme za námi zajímavý zápas s Vlašimí. Od první minuty zápasu divák, který pravidelně poslední dobou na Armu chodí, jakoby nevěřil co se na place dějě. Nejen že celá obraná řada v čele s výborně hrajícím Zukičem působila neprostupně, ale i zbytek týmu předváděl bojovný a nebojácný výkon. Když ve třinácté minutě po výborně zahraném přímáku Veverky rozvlnil síť Smola, né jeden z nás si pro sebe řekl, hlavně ať to zas neskončí 1:3. Neskončilo. Celá první půle nabídla zajímavý fotbal, leckdy nahoru dolu a když ve čtyřicáté první minutě po chybě hostujícího stopera rozvlnil síť podruhé Smola, bylo veselo. Arma po dobře sehrané první půli z mého pohledu zaslouženě vedla o dvě branky. Druhý poločas už z pohledu Army nebyl žádná útočná extraparáda, ale i tak pár šancí si kluci vytvořili. Škoda klidu v zakončení, ale čert to vem. Jelikož se již nikdo z domácích ani hostů neprosadil, tři body zůstaly u Chaloupky. Očividně hráli kluci lépé než v předešlých zápasech. Kdo není trouba, tak ví, že to je změnou trenéra, protože jedenáctka Army nastoupila téměř stejná. Buď opravdu mávl kouzelným proutkem, jak uvedl v deníku, nebo kluky polil živou vodou. Opět jsem po dlouhé viděl Armu dravou, která nenechá do poslední minuty soupeře v klidu dýchat a chce za každou cenu urvat dobrý výsledek. Jestli to byl náhodný záchvěv, nebo blýskání na lepší časy ukáže až čas. Nicméně v pátek 19. 9. 2014 poprvé v historii doma pod umělým osvětlením, Arma zahrála pěkně a byl to zážitek.