Expedice Armakolo 2014 po dál nic D8
Po prohraném zápasu s Třincem již tradičně "My dáme jeden, vy tři" jsem byl předsedou Karlem vyzván k inspekci kondiční připravenosti přidruženého spolku "Koloclub Hamburg" se slovy: " To musím vyšlapat a Liberec nám taky nadělí". A taky nadělil.
Rozhodl jsem se tedy připravit celkem nenáročnou, 60 km dlouhou trasu se 750 metrovým převýšením, která vedla kolem pomníku Přemysla Voráče na Dubičky, dále pak na stavbu nestavbu D8 a Opárenským údolím k přívozu v Malých Žernosekách. A potom zpět po cyklostezce č. 2 na Klíši do Ústí, kde jsme na závěr navštívili Příšeru, pardon Nádheru fest.
V neděli 7. září bylo krásné modrobílé nebe a tak jsem s Karlem vytáhli armakola a vyrazili. Bylo teplo a moc nefoukalo. V podstatě  ideální počasí na zvýšený příjem iontových nápojů. Při těžkém výšlapu na vyhlídku v Dubicích jsme se krásně vykecali ze strašného pohárového utkání s Libercem a začali se těšit z iontových nápojů v restauraci u sv. Barbory vedle kostelíka. Karel začal opatrně s kofolou hlídán telefonicky manželkou. Já dal dvě z Plzně. Posilněni jsme vyrazili nahoru do sedel do sedla pod Kletečnou, kde jsme nad tratí odbočili do lesa a začal krásný dlouhý sjezd k D8 i se zamčenou vidlicí. Na dálnici jsme vejli přes krásně zbytečný ekodukt a začali po ní jezdit sem a tam jak malí Jardové, dokud jsme nenarazili na značku značně omezující rychlost kola. Začali jsme se bát vybodování a pokuty.
Navrhl jsem proto, že rychle sjedeme do Černodolského mlýna na ionťák. Tam již mohl požít plzeňské i Karel, jelikož během jízdy obdržel povolenku od paní předsedové.  A pak po velice příjemném sjezdu k přívozu jsme si dali výbornou G12 v restauraci Lucie ve Velkých Žernosekách, načež po krátkém přejezdu pod Kalvárií proběhl iontový radler v Libochovanech na návsi v hospůdce Na Kovárně. Musím zodpovědně říct, že se předseda vrátil ke kofole......Když jí miluješ......Armakolu neměli.
Po adrenalinové jízdě přes Ústí city mezi idioty v autech jsme se v cíli nádherně potkali s několika armovci u stánků s iontovými nápoji na Hvězdě:). Nádhera.
Co na závěr dodat. poté co jsem se jmenoval samozvaným náčelníkem KC Hamburg jsem hrdinně zvládl inspekci i přesto, že mi pan Karel po cestě neustále a nepříjemně dýchal na krk.

PS: již plánujeme expedici Armakolo jaro 2015. Kdo se přidá?....

autor: pan Sedli, cenzůra Lubó